Green Rock Management Group-ը Դիլիջանում ամբողջ տարածաշրջանի համար եզակի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կառուցման նախապատրաստական աշխատանքներ է տանում
cmpx-newsn
Green Rock Management Group ընկերությունը հայտարարել է մասշտաբային նախագծի՝ Հայաստանում իր բնույթով եզակի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կառուցման նախապատրաստական աշխատանքները սկսելու մասին։ Նախագիծը, որում համադրվել են ժամանակակից ճարտարապետական լուծումները և բնության նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքը, դառնալու է տարածաշրջանի նոր խորհրդանիշը՝ սահմանելով որակապես նոր չափանիշներ ժամանցի, հյուրընկալության և բիզնեսի ոլորտներում։
Համալիրն ունենալու է բոլոր առումներով շահավետ տեղադրություն։ Դիլիջանը երկրի բնակիչների և հյուրերի համար «մի կում թարմ օդ» է, վայր, ուր տարին բոլոր հաճելի եղանակ է, և որտեղ բնության հետ ներդաշնակության մեջ կարելի է իրապես բացահայտել Հայաստանը։
Համալիրի 3 մակարդակները տեղակայված են լինելու 1233-1300 մետր բարձրության վրա և միմյանց հետ կապվելու են ֆունիկուլյորի միջոցով, ինչը թույլ է տալու դիտահարթակից հիանալ Դիլիջանի ազգային պարկի չքնաղ տեսարանով։
Առաջին մակարդակում կլինեն հարմարավետ նախասրահներ, ազգային և համաշխարհային խոհանոցի գլուխգործոցներ մատուցող բարձրակարգ ռեստորաններ, փոքրիկ խանութներ, ուր կներկայացվեն տեղացի ֆերմերների արտադրանքը և ձեռքի աշխատանքները, մանկական ժամանցի ու կրթական կենտրոններ։ Երկրորդ մակարդակում հնարավոր կլինի համտեսել տեղական արտադրության գինիներ։ Համալիրի երրորդ մակարդակը կդառնա տարածաշրջանի մշակութային իրադարձությունների կարևոր կենտրոն, ուր կանցկացվեն երաժշտական փառատոներ, համերգներ, ցուցահանդեսներ, մասնավոր բիզնես միջոցառումներ։
«Մեր նպատակն է ստեղծել ոչ թե պարզապես կառույց, այլ «քաղաք քաղաքի մեջ», որը կդառնա «ձգողության նոր կետ» ճանապարհորդների համար և եզակի վայր տեղացիների համար։ Մենք ուզում ենք ստեղծել միջավայր, որտեղ համադրվում են ժամանցի, կրթության ու բիզնեսի բազմամշակութային զանազան ձևերը»,- ասում է Green Rock Management Group-ի ներկայացուցիչը։
Նախագիծն անկասկած կնասպտի տարածաշրջանի զարգացմանը՝ գրավելով թիրախային նոր խումբ և բարձրացնելով կյանքի որակը Դիլիջանում։
Այս բազմաֆունկցիոնալ համալիրը կապող օղակ կդառնա քաղաքի հարուստ պատմության և նրա ապագայի միջև՝ վերադարձնելով նրա նախկին հռչակն ու գրավչությունը։

Комплекс займет выгодную с любой точки зрения локацию — Дилижан является “свежим глотком воздуха” для жителей и гостей страны, где в приятном всесезонном климате и в гармонии с природой можно по-настоящему открыть для себя Армению.
Три уровня комплекса расположатся на высоте 1233 — 1300 м и будут сообщаться с помощью фуникулера, позволяя наблюдать со смотровой площадки на захватывающий дух национальный парк “Дилижан”.
Уютные лобби, высококлассные рестораны с шедеврами национальной и других кухонь мира, местные лавки с фермерскими продуктами и ручными изделиями, детские развлекательные и образовательные центры будут встречать нас на первом уровне, на втором — возможность заглянуть на дегустацию вин собственного производства. Третий уровень комплекса наполнит жизнь региона событиями различного характера и масштаба — от музыкальных фестивалей, концертов, выставок до собственных бизнес-мероприятий.
«Наша цель – создать не просто объект, а настоящий “город в городе”, который станет не только новой точкой притяжения для путешественников, но и уникальным местом для местного сообщества. Мы хотим создать среду, где сочетаются разнообразные мультикультурные виды досуга, образования и бизнеса», – говорит представитель команды Green Rock .
Проект однозначно будет способствовать развитию региона, привлекая новую аудиторию и поднимая стандарт жизни в Дилижане. Этот многофункциональный комплекс станет связующим звеном между богатой историей города и его будущим, вернув былое величие и привлекательность на мировой арене.