Green Rock Management Group-ը Դիլիջանում ամբողջ տարածաշրջանի համար եզակի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կառուցման նախապատրաստական աշխատանքներ է տանում
cmpx-newsn
Green Rock Management Group ընկերությունը հայտարարել է մասշտաբային նախագծի՝ Հայաստանում իր բնույթով եզակի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի կառուցման նախապատրաստական աշխատանքները սկսելու մասին։ Նախագիծը, որում համադրվել են ժամանակակից ճարտարապետական լուծումները և բնության նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքը, դառնալու է տարածաշրջանի նոր խորհրդանիշը՝ սահմանելով որակապես նոր չափանիշներ ժամանցի, հյուրընկալության և բիզնեսի ոլորտներում։
Համալիրն ունենալու է բոլոր առումներով շահավետ տեղադրություն։ Դիլիջանը երկրի բնակիչների և հյուրերի համար «մի կում թարմ օդ» է, վայր, ուր տարին բոլոր հաճելի եղանակ է, և որտեղ բնության հետ ներդաշնակության մեջ կարելի է իրապես բացահայտել Հայաստանը։
Համալիրի 3 մակարդակները տեղակայված են լինելու 1233-1300 մետր բարձրության վրա և միմյանց հետ կապվելու են ֆունիկուլյորի միջոցով, ինչը թույլ է տալու դիտահարթակից հիանալ Դիլիջանի ազգային պարկի չքնաղ տեսարանով։
Առաջին մակարդակում կլինեն հարմարավետ նախասրահներ, ազգային և համաշխարհային խոհանոցի գլուխգործոցներ մատուցող բարձրակարգ ռեստորաններ, փոքրիկ խանութներ, ուր կներկայացվեն տեղացի ֆերմերների արտադրանքը և ձեռքի աշխատանքները, մանկական ժամանցի ու կրթական կենտրոններ։ Երկրորդ մակարդակում հնարավոր կլինի համտեսել տեղական արտադրության գինիներ։ Համալիրի երրորդ մակարդակը կդառնա տարածաշրջանի մշակութային իրադարձությունների կարևոր կենտրոն, ուր կանցկացվեն երաժշտական փառատոներ, համերգներ, ցուցահանդեսներ, մասնավոր բիզնես միջոցառումներ։
«Մեր նպատակն է ստեղծել ոչ թե պարզապես կառույց, այլ «քաղաք քաղաքի մեջ», որը կդառնա «ձգողության նոր կետ» ճանապարհորդների համար և եզակի վայր տեղացիների համար։ Մենք ուզում ենք ստեղծել միջավայր, որտեղ համադրվում են ժամանցի, կրթության ու բիզնեսի բազմամշակութային զանազան ձևերը»,- ասում է Green Rock Management Group-ի ներկայացուցիչը։
Նախագիծն անկասկած կնասպտի տարածաշրջանի զարգացմանը՝ գրավելով թիրախային նոր խումբ և բարձրացնելով կյանքի որակը Դիլիջանում։
Այս բազմաֆունկցիոնալ համալիրը կապող օղակ կդառնա քաղաքի հարուստ պատմության և նրա ապագայի միջև՝ վերադարձնելով նրա նախկին հռչակն ու գրավչությունը։

Green Rock prepares for the construction of a one-of-a-kind multifunctional complex in Dilijan
Green Rock has announced the start of preparatory works for the construction of a large-scale project, a unique multifunctional complex in Armenia. The project, which combines modern architectural concepts with respect for the surrounding nature, will become a new symbol of the region and set qualitatively new standards in the fields of entertainment, hospitality, and business.
The complex’s location will be advantageous in all respects. Dilijan is a “breath of fresh air” for residents and guests of Armenia, a locale where the weather is pleasant year-round and you can truly discover bona fide Armenia, in harmony with nature.
The three levels of the complex will be located at an altitude of 1,233-1,300 m and connected by a cable car, which will allow visitors to enjoy a breathtaking view of the stunning Dilijan National Park from the observation deck.
The first level will house comfortable lobbies, premium restaurants serving masterpieces of national and world cuisines, small shops selling local farm products and handicrafts, and children’s entertainment and educational centers. In the second level, visitors will be able to taste locally produced wines. The third level will serve as a venue for events of various natures and scales, from music festivals and concerts to exhibitions and business events.
“Our goal is to create not just a structure, but a true ‘city within a city,’ which will become both a new point of attraction for travelers as well as a unique spot for the local community. We want to create an environment that unites a rich variety of multicultural entertainment, education, and business activities,” says a Green Rock team member.
The project will surely contribute to the development of the region, attracting new audiences and raising the quality of life in Dilijan. This multifunctional complex will serve as a link between the city’s rich history and its future, restoring it to its former glory and allure on the world stage.