O4 Green Urban Hub՝ սոցիալական ոգեշնչում և բացառիկ փորձառություն
Երևանում մենք կստեղծենք գրավչության նոր կենտրոն, որը կմիավորի մարդկանց և հնարավորություն կտա վերանայելու իրենց սովորությունները, մտածելակերպն ու հետաքրքրությունների շրջանակը։
4,5 հա
այգու տարածքը
Օ4 այգու տարածքը ներդաշնակ վայր է, ուր յուրաքանչյուրը կգտնի իր նախասիրություններին համապատասխան զբաղմունք։
4
սկզբունք հայեցակարգի հիմքում
Խաղա՛, մտածի՛ր, փոխանակի՛ր փորձդ, արարի՛ր. ահա այն սկզբունքները, որոնք կդառնան այգու հյուրերի ոգեշնչման աղբյուրը։
Օղակաձև այգին ձեռք է բերում քաղաքի նոր խորհրդանիշի կարգավիճակ
Երևանում, ուր քաղաքային միջավայրը միահյուսվում է կանաչ օազիսներին, Օղակաձև զբոսայգին առանձնանում է իր յուրօրինակությամբ։ Որպես վերջինիս անբաժան մաս՝ Օ4 այգին կդառնա ոգեշնչման աղբյուր և կմիավորի մարդկանց՝ վերափոխելով նրանց մտածելակերպը և հարթակ տրամադրելով գիտելիքների փոխանակման ու անձնական աճի համար։
Մեր նախագծի հիմքում ձգտումն է՝ ստեղծել մի վայր, որտեղ նորարարությունը, կրթությունը և ստեղծարարությունը շարժիչ ուժ կդառնան Հայաստանի և համաշխարհային հանրության զարգացման համար։ Այգին ոչ միայն լինելու է մեծանուն ճարտարապետ Ալեքսանդր Թամանյանի քաղաքաշինական ժառանգության բնական շարունակությունը, այլև դառնալու է քաղաքի մշակութային և մտավոր կյանքի կենտրոնը։
Օ4 այգի. խաղա՛, մտածի՛ր, փոխանակիր փորձդ, արարի՛ր։ Օ4 այգին պատասխան է երևանցիների ցանկություններին և ժամանակի մարտահրավերներին։ Մենք ստեղծում ենք մի վայր, որտեղ կրթությունը չի սահմանափակվում ուսումնական ծրագրերով և տարիքով: Ոգեշնչումն ու արարումն ամենուր են: Մենք ընդլայնում ենք Երևանի բնակիչների անձնական սահմանները և խրախուսում ենք նրանց ձգտել նոր բարձունքների՝ մնալով քաղաքի տարածքում։
Մեր նախագիծը կդառնա ոչ միայն հանգստի վայր, այլև տարբեր բնագավառներում գիտելիք ձեռք բերելու, հետաքրքրությունների շրջանակն ու աշխարհայացքն ընդլայնելու կենտրոն բոլոր տարիքի մարդկանց համար։ Մենք կվերաիմաստավորենք երիտասարդությունը՝ մնալով հոգով երիտասարդ։ Եզակի հանրային տարածքը կգրավի յուրաքանչյուրին, ով փնտրում է ոգեշնչում, գիտելիք և հնարավորություն՝ իր ներդրումն ունենալ հասարակության զարգացման գործում։
Օ4 այգին գերժամանակակից տարածք է, որտեղ ներդաշնակորեն համադրվելու են գեղագիտությունը, ստեղծարարությունը, բովանդակությունը և, իհարկե, իսկական երևանյան միջավայրը, ինչը թույլ կտա այգին կոչել իրապես երևանյան։
Այստեղ կլինի հարմարավետ գրադարան,, քովորքինգի անվճար տարածք, բաց երկնքի տակ ամֆիթատրոն, կոնֆերանս դահլիճ կրթական միջոցառումների և ինտելեկտուալ բանավեճերի համար, ցուցասրահ, շախմատի սեղաններ, ինչպես նաև մանկական գոտի:
Օղակաձև զբոսայգու յուրօրինակ դիրքը դրան օժտում է առանձնահատուկ միավորող առաքելությամբ
Օղակաձև այգին շրջապատում և ասես շրջանակի մեջ է առնում Երևանի պատմական կենտրոնը՝ իրապես միավորելով քաղաքի բնակիչներին և հյուրերին Հայաստանի մայրաքաղաքի սրտում։
Հանգստի և զբոսանքի համար իդեալական վայր լինելով՝ այգին ակամայից դառնում է նոր գաղափարների ստեղծման, ընկերների հետ կարևոր իրադարձությունների, քննարկումների և ճակատագրական հանդիպումների վկան։

O4 Green Urban Hub: Социальное Вдохновение и Исключительный Опыт
Мы создадим новую точку притяжения на карте Еревана, которая объединит людей и позволит переосмыслить свои привычки, мышление и круг интересов
4,5 га
площадь парка
Территория Парка О4 - гармоничное единство пространства, где каждый найдет занятие по душе
4
принципа в основе концепции
Играй, размышляй, обменивайся опытом, созидай - вот те принципы, которые станут стимулом для вдохновения гостей парка
Инициатива создания O4 Green Urban Hub выходит за границы «зеленого пространства» и обретает статус нового символа столицы, центра общественной жизни
В Ереване, где городская атмосфера переплетается с зелеными оазисами, ярко выделяется уникальный Кольцевой парк. Парк О4, как его неотъемлемая часть, станет источником вдохновения и объединит людей, чтобы трансформировать сознание и предоставить платформу для обмена знаниями и личностного роста.
В основе нашего проекта — стремление создать место, где новаторство, образование и креативность становятся движущей силой для развития Армении и мирового сообщества. Парк будет не только органичным продолжением градостроительного наследия великого архитектора Александра Таманяна, но и сердцем культурной и интеллектуальной жизни города.
Парк О4 — играй, размышляй, обменивайся опытом, созидай! Парк O4 — это ответ на запрос ереванцев и вызовы современности. Мы создаем место, где образование не ограничивается учебными программами и возрастом. Вдохновение и созидание — вокруг нас!
Мы расширяем личные границы жителей Еревана и помогаем им стремиться к новым высотам, оставаясь при этом в черте города. Наш проект станет не только местом отдыха, но и приобретения знаний в различных сферах, расширения интересов и взглядов людей всех поколений — мы переосмыслим молодость, оставаясь молодым в сердце. Уникальное общественное пространство будет магнитом для каждого, кто ищет вдохновения, знаний и возможностей внести вклад в развитие общества.
Парк O4 — ультрасовременное пространство, где будет гармонично сочетаться эстетика, креативность, содержание и, конечно, атмосфера настоящего Еревана, которая позволит назвать его поистине ереванским парком.
Здесь появится уютная библиотека, бесплатное пространство для коворкинга, амфитеатр под открытым небом, конференц-зал для образовательных сессий и интеллектуальных дебатов; выставочный зал, шахматные столы, современная спортивная площадка, а также детская зона.
Особенность расположения ереванского Кольцевого парка придает ему особую объединяющую миссию
Кольцевой парк окружает и обрамляет исторический центр Еревана, действительно объединяя жителей и гостей в сердце столицы Армении.
Это место, идеально подходящее для прогулок и отдыха, невольно становится свидетелем рождения новых идей по пути на работу или учебу, обсуждений с друзьями знаковых событий и судьбоносных встреч.