Green Rock Management Group-ը միացավ ՄԱԿ-ի «Կանանց հզորացման սկզբունքներ» ծրագրին (WEPs):
Այսօր տեղի ունեցավ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կանանց հզորացման սկզբունքներին նվիրված «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» (Ring the Bell for Gender Equality)  միջոցառումը։
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկան Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկին, Հայաստանում Ավստրիայի Զարգացման համակարգման գրասենյակի ղեկավար Կլաուս Կապերը, «ՄԱԿ կանայք» կազմակերպության ներկայացուցիչ Օլգա Ազատյանը, Հայաստանի Ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եգանյանը։
Միջոցառման ընթացքում հայաստանյան 6 մասնավոր ընկերություններ, այդ թվում և «Green Rock Management Group»-ը, հանդիսավոր ստորագրեցին «Կանանց հզորացման սկզբունքների» համատեղ հայտարարգիր։
Հայաստանի ֆոնդային բորսան դեռևս 2019 թվականին է միացել «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» նախաձեռնությանը, իսկ 2020-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Կանանց հզորացման սկզբունքները (Women’s Empowerment Principles (WEPs)), այդ կերպ օրինակ ծառայելով հայաստանյան մի շարք կազմակերպությունների համար:
Green Rock Management Group-ի կողմից հայտարարագիրը ստորագրել է փոխտնօրեն Ֆելիքս Դիլանյանը։
ՄԱԿ-ի «Կանանց հզորացման սկզբունքներ» ծրագրի նպատակն է աշխատավայրերում, համայնքներում ու բիզնես ոլորտում կանանց հզորացումն ու գենդերային հավասարության խթանումը։

During the event, opening speech was made by Konstantin Sokulsky, the UNDP Deputy Permanent Representative in Armenia, Klaus Kaper, the Head of the Austrian Development Coordination Office in Armenia, Olga Azatyan, a representative from “UN Women” organization, and Hayk Yeganyan, the General Director of the Armenian Stock Exchange.
During the event, 6 Armenian private companies, including “Green Rock “, formally signed a joint declaration of the “Women’s Empowerment Principles “.
The Armenian Stock Exchange joined the “Ring the Bell for Gender Equality” initiative in 2019 and embraced the UN Women’s Empowerment Principles (WEPs) in 2020, setting a precedent for numerous Armenian organizations.
On behalf of “Green Rock ” the declaration was signed by the Deputy Director, Felix Dilanyan.
The objective of the United Nations “Principles of Women’s Empowerment” initiative is to advance women’s empowerment and foster gender equality within workplaces, communities, and the business sector.