Green Rock Management Group-ը միացավ ՄԱԿ-ի «Կանանց հզորացման սկզբունքներ» ծրագրին (WEPs):
Այսօր տեղի ունեցավ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի կանանց հզորացման սկզբունքներին նվիրված «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» (Ring the Bell for Gender Equality)  միջոցառումը։
Միջոցառմանը բացման խոսքով հանդես եկան Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Կոնստանտին Սոկուլսկին, Հայաստանում Ավստրիայի Զարգացման համակարգման գրասենյակի ղեկավար Կլաուս Կապերը, «ՄԱԿ կանայք» կազմակերպության ներկայացուցիչ Օլգա Ազատյանը, Հայաստանի Ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եգանյանը։
Միջոցառման ընթացքում հայաստանյան 6 մասնավոր ընկերություններ, այդ թվում և «Green Rock Management Group»-ը, հանդիսավոր ստորագրեցին «Կանանց հզորացման սկզբունքների» համատեղ հայտարարգիր։
Հայաստանի ֆոնդային բորսան դեռևս 2019 թվականին է միացել «Հնչեցրու զանգը հանուն գենդերային հավասարության» նախաձեռնությանը, իսկ 2020-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Կանանց հզորացման սկզբունքները (Women’s Empowerment Principles (WEPs)), այդ կերպ օրինակ ծառայելով հայաստանյան մի շարք կազմակերպությունների համար:
Green Rock Management Group-ի կողմից հայտարարագիրը ստորագրել է փոխտնօրեն Ֆելիքս Դիլանյանը։
ՄԱԿ-ի «Կանանց հզորացման սկզբունքներ» ծրագրի նպատակն է աշխատավայրերում, համայնքներում ու բիզնես ոլորտում կանանց հզորացումն ու գենդերային հավասարության խթանումը։

На мероприятии прозвучали вступительные слова от заместителя постоянного представителя ПРООН в Армении Константина Сокульского, главы Австрийского офиса по координации развития в Армении Клауса Капера, представителя организации «ООН-Женщины» Ольги Азатян и генерального директора Армянской фондовой биржи Айка Еганяна.
В ходе мероприятия 6 армянских частных компаний, в том числе «Green Rock », торжественно подписали совместную декларацию «Принципы расширения прав и возможностей женщин».
Армянская фондовая биржа присоединилась к инициативе «Звоните в колокол за гендерное равенство» еще в 2019 году, а в 2020 году приняла Принципы ООН по расширению прав и возможностей женщин (WEP), послужив тем самым примером для ряда армянских организаций.
От имени Green Rock декларацию подписал заместитель директора Феликс Диланян.
Главной целью программы ООН «Принципы расширения прав и возможностей женщин» является содействие расширению прав и возможностей женщин, а также поддержка гендерного равенства на рабочих местах, в обществе и в сфере бизнеса.