Դիլիջանի մարզադպրոցը կդառնա ունիվերսալ սպորտային համալիր երեխաների համար
Green Rock Management Group-ն ակտիվորեն վերակառուցում է Դիլիջանի մարզադպրոցը՝ վերափոխելով այն երեխաների համար նախատեսված ունիվերսալ սպորտային համալիրի։ Նախաձեռնության նպատակն է՝ ստեղծել ժամանակակից և անվտանգ տարածք երիտասարդ սերնդի բազմակողմանի զարգացման համար։
Դիլիջանի մարզադպրոցի վերակառուցման նախագիծը կարևոր փուլ է Տավուշի մարզի սպորտային մշակույթի զարգացման ճանապարհին։ Դրա հիմքում մեր՝ ապագայի համար ներդրման տեսլականն է: Նախագիծը կոչված է խթանելու ոչ միայն երեխաների ֆիզիկական առողջությունը, այլև կրթությունը, հավակնոտ ձգտումներն ու սպորտի բնագավառում նշանակալի ձեռքբերումները։
Նախագծի առանցքային նպատակներից մեկը նորագույն տեխնոլոգիաների և չափանիշների ներդրումն է, որոնք ուղղված են լինելու երեխաների անվտանգության առավելագույն ապահովմանը և հնարավոր վնասվածքների կանխմանը։ Մարզահամալիրի բարելավված ենթակառուցվածքը կատարյալ պայմաններ կստեղծի մարզաձևերի ընդլայնման համար, ինչը յուրաքանչյուր երեխայի հնարավորություն կտա լիարժեքորեն զարգանալ և իր մեջ բացահայտել նոր տաղանդներ։
Մարզադպրոցի ժամանակակից մարզահրապարակները, ընդարձակ դահլիճները, հարմարավետ հանդերձարաններն ու այլ ֆունկցիոնալ տարածքները կկառուցվեն ժամանակակից շինանյութերով և կկահավորվեն վերջին սերնդի սարքավորումներով։ Նման մոտեցումը, անկասկած, երկարաժամկետ ներդրում է մարզի սպորտային ապագայի համար։
Մարզադպրոցի վերակառուցումը նախատեսվում է ավարտել աշնանը։ Green Rock Management Group-ը վստահ է՝ սոցիալական ուղղվածությամբ նման նախագծերը հետագայում ևս կստանան հանրության աջակցությունը և բարձր գնահատականը:

The Dilijan sports school reconstruction project is an important step in the advancement of the Tavush region’s sports culture. It is based on the concept of investing in the future, promoting not only physical health, but also education, ambition, and excellence in sports as well.
One of the project’s primary goals is the introduction of innovative technology and standards to ensure maximum safety and prevent injuries. The improved infrastructure of the sports complex will foster the ideal environment for increasing the variety of sports in which the younger generation will be able to participate, giving every child the ability to discover and develop new talents.
Modern sports grounds, spacious gyms, comfortable locker rooms, and other functional areas will be constructed using new materials and furnished with technologically advanced equipment. It is a promising investment in the athletic future of the region.
The sports school reconstruction project is expected to be completed in November 2023. Green Rock hopes that the community will support and appreciate the true value of such a community-oriented project.