Դիլիջանի մարզադպրոցը կդառնա ունիվերսալ սպորտային համալիր երեխաների համար
Green Rock Management Group-ն ակտիվորեն վերակառուցում է Դիլիջանի մարզադպրոցը՝ վերափոխելով այն երեխաների համար նախատեսված ունիվերսալ սպորտային համալիրի։ Նախաձեռնության նպատակն է՝ ստեղծել ժամանակակից և անվտանգ տարածք երիտասարդ սերնդի բազմակողմանի զարգացման համար։
Դիլիջանի մարզադպրոցի վերակառուցման նախագիծը կարևոր փուլ է Տավուշի մարզի սպորտային մշակույթի զարգացման ճանապարհին։ Դրա հիմքում մեր՝ ապագայի համար ներդրման տեսլականն է: Նախագիծը կոչված է խթանելու ոչ միայն երեխաների ֆիզիկական առողջությունը, այլև կրթությունը, հավակնոտ ձգտումներն ու սպորտի բնագավառում նշանակալի ձեռքբերումները։
Նախագծի առանցքային նպատակներից մեկը նորագույն տեխնոլոգիաների և չափանիշների ներդրումն է, որոնք ուղղված են լինելու երեխաների անվտանգության առավելագույն ապահովմանը և հնարավոր վնասվածքների կանխմանը։ Մարզահամալիրի բարելավված ենթակառուցվածքը կատարյալ պայմաններ կստեղծի մարզաձևերի ընդլայնման համար, ինչը յուրաքանչյուր երեխայի հնարավորություն կտա լիարժեքորեն զարգանալ և իր մեջ բացահայտել նոր տաղանդներ։
Մարզադպրոցի ժամանակակից մարզահրապարակները, ընդարձակ դահլիճները, հարմարավետ հանդերձարաններն ու այլ ֆունկցիոնալ տարածքները կկառուցվեն ժամանակակից շինանյութերով և կկահավորվեն վերջին սերնդի սարքավորումներով։ Նման մոտեցումը, անկասկած, երկարաժամկետ ներդրում է մարզի սպորտային ապագայի համար։
Մարզադպրոցի վերակառուցումը նախատեսվում է ավարտել աշնանը։ Green Rock Management Group-ը վստահ է՝ սոցիալական ուղղվածությամբ նման նախագծերը հետագայում ևս կստանան հանրության աջակցությունը և բարձր գնահատականը:

Проект реконструкции спортивной школы в Дилижане представляет собой важный этап в развитии спортивной культуры Тавушской региона. Он основан на концепции инвестирования в будущее, способствуя не только физическому здоровью, но и образованию, амбициозным устремлениям и достижению выдающихся результатов в области спорта.
Одной из ключевых целей проекта является внедрение передовых технологий и стандартов, направленных на обеспечение максимальной безопасности и предотвращение возможных травм. Улучшенная инфраструктура спортивного комплекса создаст идеальное окружение для расширения спектра спортивных дисциплин, которыми будут заниматься учащиеся. Это позволит каждому ребенку полноценно развиваться и открывать в себе новые таланты.
Современные спортивные площадки, просторные залы, комфортабельные раздевалки и другие функциональные помещения будут возведены с использованием материалов нового поколения и оборудованы передовой техникой. Такой подход является долгосрочной инвестицией в спортивное будущее региона.
Ожидается, что реализация проекта по реконструкции спортивной школы завершится в ноябре этого года. В Green Rock Management Group уверены в дальнейшей поддержке и оценке сообществом развития подобных социально-направленных проектов.