Բիզնես պարբերականի աշուն/ձմեռ 2023-2024 թողարկումն ընդարձակ անդրադարձ է կատարել Green Rock Management Group-ին՝ ներկայացնելով ընկերության գործունեությունը, նախագծերը, ինչպես նաև ընդգրելով երկու ծավալուն հարցազրույց՝ ընկերության հիմնադիր Մարետա Գևորկյանի և ընկերության տնօրեն Վարազդատ Ներսիսյանի հետ։
Ամսագրում տեղ գտած նյութերը կարող եք ընթերցել հետեւյալ հղմամբ՝ https://amcham.am/wp-content/uploads/2024/03/AmCHAM-Digital-06.03.24-1.pdf
«Road to Success» վերնագրով սյունակում Մարետա Գեվորկյանը կիսվել է իր հաջողության պատմությամբ՝ ներկայացնելով իր անցած ճանապարհն ու Green Rock-ի հիմնադրման նախապատմությունը։
Ընկերության տնօրեն Վարազտան Ներսիսյանը «What Armenia offer to the Middle East tourists» վերնագիրը կրող հարցազրույցում խոսել է Հայաստանի տուրիստական պոտենցիալի մասին՝ ներկայացնելով դրա ուժեղ և թույլ կողմերը։
Ամբողջական նյութերը կարող եք ընթերցել հետևյալ հղումով՝ https://amcham.am/wp-content/uploads/2024/03/AmCHAM-Digital-06.03.24-1.pdf
AmCham Armenia-ն անկախ բիզնես ասոցիացիա է, որը սերտորեն համագործակցում է Ամերիկյան դեսպանատան հետ, բայց միևնույն ժամանակ հանդիսանում է ֆինանսապես անկախ կառույց: Ունենալով ավելի քան 150 անդամ, այն 2000 թվականից պաշտպանում է Հայաստանում բիզնես շահերը՝ ծառայելով որպես տեղեկատվության և ցանցային հիմնական ռեսուրս Հայաստանի գործարար ոլորտում:

The Fall/Winter 2023-2024 edition of the business magazine made an extensive reference to Green Rock , detailing the company’s activities, projects and initiatives. It also included comprehensive interviews with the company’s founder, Mareta Gevorkyan, and its director, Varazdat Nersisyan.
The content of the materials is accessible via the following link: https://amcham.am/wp-content/uploads/2024/03/AmCHAM-Digital-06.03.24-1.pdf
In the section “Road to Success,” Mareta Gevorkyan narrates her success story, outlining her path and the background of the Green Rock company establishment.
Varazdan Nersisyan, the company’s director, in an interview entitled “What Armenia Offers to Middle Eastern Tourists,” discusses the tourism potential of Armenia, highlighting both its advantages and challenges.
The complete materials are accessible via the following link: https://amcham.am/wp-content/uploads/2024/03/AmCHAM-Digital-06.03.24-1.pdf
AmCham Armenia functions as an autonomous business association, maintaining a close collaborative relationship with the American Embassy, while it is simultaneously deemed as a financially independent entity. Since its inception in 2000, it has diligently safeguarded the interests of the business in Armenia, boasting a membership exceeding 150 entities and serving as a pivotal resource for information and networking within the Armenian business community.