Հաշվի առնելով տեղաբնակների և քաղաքի հյուրերի դրական վերաբերմունքը ճանապարհին եգիպտացորեն համտեսելուն՝ Դիլիջանի համայնքապետարանի հետ համատեղ Green Rock -ը որոշել է բարելավել մատուցվող ծառայության պայմանները՝ փոխարինելով տնակները էսթետիկ ու ներկայանալի տարբերակներով։
Green Rock -ը ձեռք է բերել և բրենդավորել 25 փայտե տնակներ՝ հագեցած բոլոր անհրաժեշտ հարմարություններով։ Այս տնակները փոխարինել են գոյություն ունեցող բոլոր եգիպտացորենի վաճառքի կետերին` քաղաք մուտք գործելիս այցելուներին ապահովելով ավելի գրավիչ և հարմարավետ գաստրոնոմիկ փորձ:
Բրենդավորված տնակները ամբողջովին փայտից են ու հագեցած են անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումներով՝ գազ, բրենդավորված ամաններ, անձեռոցիկի տուփեր։
Նոր տնակները ոչ միայն հնարավորություն են տալիս վաճառողներին պատրաստել ու վաճառել եգիպտացորենը ավելի մաքուր, հիգիենիկ ու առողջ պայմաններում, այլ նաև զգալիորեն բարելավում են աշխատանքային պայմանները հենց վաճառողների համար։ Բրենդավորված տնակներում տեղացիները կարող են իրականացնել եգիպտացորենի վաճառքը եղանակային ցանկացած պայմաններում, ինչը պետք է բարելավի նաև նրանց վաճառքի ցուցանիշները։
Նախագծի մեկնարկը տրվեց մայիսի 15-ին: Միջոցառմանը ներկա էին Դիլիջանի համայնքապետ Դավիթ Սարգսյանը, Green Rock ընկերության անձնակազմը, Դիլիջանի մարզադպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները, հրավիրյալ լրագրողներ և գործընկերներ։

Considering the positive attitude of the local residents and city visitors to tasting corn on the road, Green Rock , in collaboration with Dilijan Municipality, decided to improve the service by replacing the huts with more attractive and presentable alternatives.
Green RockĀ has acquired and branded 25 wooden kiosks equipped with all necessary facilities. These kiosks have replaced all the existing corn stalls, offering visitors a more appealing and comfortable gastronomic experience on their way to entering the city.
The branded kiosks are made entirely of wood and come equipped with all the necessary facilities, including gas, branded dishes, and branded tissue boxes.
The new kiosks provide the sellers with cleaner, more hygienic, and healthier conditions to prepare and sell corn, significantly improving their working environment. These branded kiosks enable local people to sell corn in any weather conditions, likely enhancing their sales figures as well.
The project was launched on May 15. The event was attended by the mayor of Dilijan, Davit Sargsyan, staff members from Green Rock , teachers and students from Dilijan Sports School, as well as invited journalists and partners.