Հաշվի առնելով տեղաբնակների և քաղաքի հյուրերի դրական վերաբերմունքը ճանապարհին եգիպտացորեն համտեսելուն՝ Դիլիջանի համայնքապետարանի հետ համատեղ Green Rock -ը որոշել է բարելավել մատուցվող ծառայության պայմանները՝ փոխարինելով տնակները էսթետիկ ու ներկայանալի տարբերակներով։
Green Rock -ը ձեռք է բերել և բրենդավորել 25 փայտե տնակներ՝ հագեցած բոլոր անհրաժեշտ հարմարություններով։ Այս տնակները փոխարինել են գոյություն ունեցող բոլոր եգիպտացորենի վաճառքի կետերին` քաղաք մուտք գործելիս այցելուներին ապահովելով ավելի գրավիչ և հարմարավետ գաստրոնոմիկ փորձ:
Բրենդավորված տնակները ամբողջովին փայտից են ու հագեցած են անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումներով՝ գազ, բրենդավորված ամաններ, անձեռոցիկի տուփեր։
Նոր տնակները ոչ միայն հնարավորություն են տալիս վաճառողներին պատրաստել ու վաճառել եգիպտացորենը ավելի մաքուր, հիգիենիկ ու առողջ պայմաններում, այլ նաև զգալիորեն բարելավում են աշխատանքային պայմանները հենց վաճառողների համար։ Բրենդավորված տնակներում տեղացիները կարող են իրականացնել եգիպտացորենի վաճառքը եղանակային ցանկացած պայմաններում, ինչը պետք է բարելավի նաև նրանց վաճառքի ցուցանիշները։
Նախագծի մեկնարկը տրվեց մայիսի 15-ին: Միջոցառմանը ներկա էին Դիլիջանի համայնքապետ Դավիթ Սարգսյանը, Green Rock ընկերության անձնակազմը, Դիլիջանի մարզադպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները, հրավիրյալ լրագրողներ և գործընկերներ։

Пункты продажи кукурузы, расположенные на Дилижанском перевале были заменены 25 однотипными брендированными домиками.
size-1new
Прежде чем въехать в Дилижан и получить общее представление о городе, посетители, на Дилижанском перевале, сталкиваются с множеством нестандартных домиков и ларьков, где частные лица продают кукурузу.
Учитывая позитивное отношение местных жителей и гостей города к дегустации кукурузы в дороге, компания Green Rock , совместно с муниципалитетом Дилижана решила улучшить условия предоставляемых услуг, заменив существующие ларьки более эстетичными и презентабельными вариантами.
Компания Green Rock приобрела и забрендировала 25 деревянных домиков, оборудованных всеми необходимыми удобствами. Данные домики заменили все существующие пункты продажи кукурузы, предоставляя посетителям более привлекательные и комфортные гастрономические впечатления при въезде в город.
Брендированные домики полностью выполнены из дерева и оснащены всем необходимым оборудованием: газом, брендированной посудой, а также брендированными пачками для салфеток.
Новые домики не только позволяют продавцам готовить и продавать кукурузу в более чистых, гигиеничных и здоровых условиях, но и значительно улучшают трудовые условия самих продавцов. В брендированных домиках местные жители могут осуществлять продажу кукурузы в любых погодных условиях, что также должно улучшить их показатели продаж.
Проект стартовал 15 мая. На мероприятии присутствовали мэр города Дилижан Давид Саркисян, сотрудники компании Green Rock , преподаватели и ученики Дилижанской спортивной школы, приглашенные журналисты и партнеры.