Դիզայնի բաց մրցույթի առաջին փուլի ամփոփում
«Գրին Ռոք» ընկերության հայտարարած տաքսի ծառայության մեքենաների բրենդավորման դիզայնի բաց մրցույթի եզրափակիչ փուլ են անցել ներքոնշյալ լավագույն դիզայն առաջարկած 5 մասնակիցները՝
01 arm 1
Այս փուլում ֆբ օգտատերերի շրջանում կանցկացվի բաց քվեարկություն․ հաղթող կճանաչվի վերոնշյալ 5 տարբերակներից առավելագույն հավանուﬓեր և ﬔկնաբանություններ հավաքած տարբերակը։
02 arm 1
Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն փետրվարի 8-ին, օնլայն տարբերակով, ժամը՝ 20։00-ին։
03 arm 1
Կարևոր է նշել, որ հաղթող անհատը կամ ընկերությունը իր կողմից առաջարկված դիզայնը պետք է ենթարկի որոշակի փոփոխությունների՝ ըստ ընկերության տեխնիկական նոր պահանջների։
04 arm 1
Հիշեցնենք, որ մրցանակային ֆոնդը 1 մլն ՀՀ դրամ է։
05 1
Հաղթողին/ներին հայտարարելուց հետո 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում Ընկերությունը պարտավորվում է կնքել Ընկերության կողﬕց առաջարկվող պայմաններով պայմանագիր, ըստ որի հաղթող ճանաչված դիզայնի հեղինակային իրավունքը կանցնի Ընկերությանը: Հաղթողը չի կարող այդուհետ այն օգտագործել այլ նախագծերի համար:

Summary of the initial phase in the design open competition
We are delighted to announce that the top 5 contestants, presenting the most outstanding designs, have advanced to the final round of the open competition for the branding of taxi service vehicles, as declared by the “Green Rock ” company.
01 eng 1
An open vote will be conducted among Facebook users to determine the winner from our top five finalists. The design that garners the most likes and comments will be declared the winner.
02 eng 1
The competition results will be announced online on February 8th, at 20:00.
03 eng 1
Please be aware that the winning individual or company will be required to make specific modifications to their proposed design in order to meet the new technical specifications set by our company.
04 eng 1
Let’s not forget, an exciting prize awaits — the winner will receive a reward of 1 million Armenian Drams (AMD).05 1
Within 5 business days following the announcement of the winner/winners, the Company commits to enter into an agreement based on the terms proposed by the Company. According to this agreement, the copyright for the winning design will be transferred to the Company, prohibiting the winner from utilizing it in any other projects thereafter.