Օ4 այգու գաղափարը ծնվել է ի պատասխան ժամանակի մարտահրավերների։ Green Rock Management Group-ը ձգտում է ստեղծել միջավայր, ուր կրթությունը չի սահմանափակվում դպրոցական ծրագրերով, իսկ ոգեշնչումն ու ստեղծարարությունը գիտելիքի անբաժան մասն են։ Նախագիծը հնարավորություն է տալիս գնալ նորարարության, ինքնազարգացման ու անձնական աճի ճանապարհով։
Նախագիծը ձգտում է միավորել կրթությունն ու ստեղծարարությունը՝ նպատակ ունենալով դառնալ ոչ միայն Հայաստանի, այլև համաշխարհային հանրության զարգացման շարժիչ ուժ։
Որպես հանրաճանաչ Օղակաձև զբոսայգու մաս՝ Օ4 այգին ոչ միայն կլինի ճարտարապետական ժառանգության շարունակություն, այլև՝ քաղաքի մշակութային և ինտելեկտուալ կյանքի կենտրոն։
Օ4 այգում իրականացվելու են զանազան միջոցառումներ՝ համերգներ, դասախոսություններ, սեմինարներ, վարպետաց դասեր, քննարկումներ։ Բացի այդ, աջակցություն է ցուցաբերվելու երիտասարդ ձեռնարկատերերին և ստեղծագործողներին։
Այգին իր այցելուներին առաջարկելու է արդիական լուծումներով տարածք, որը ներառելու է հարմարավետ գրադարան, քովորքինգի անվճար տարածքներ, ամֆիթատրոն բաց երկնքի տակ, կոնֆերանս դահլիճ, ցուցասրահ։ Լինելու է նաև մանկական գոտի, մարզահրապարակ և հատուկ գոտի՝ շախմատի համար։
Վստահ ենք, որ դեռևս նախագծման փուլում մեզ կհաջողվի ձևավորել համայնք, որը կոգեշնչվի Հայաստանի մայրաքաղաքի սիրտը որակապես փոխող այս եզակի մշակութային և կրթական նախաձեռնությամբ։

Идея возведения Парка O4 — это ответ на вызовы современности. Green Rock Management Group стремится создать среду, где образование не ограничивается школьными программами, а вдохновение и креативность являются неотъемлемой частью знаний. Проект предлагает погрузиться в инновации, обучение и личностный рост.
Проект строится на стремлении объединить образование и творчество, чтобы стать движущей силой развития не только Армении, но и мирового сообщества. Как часть знаменитого Кольцевого парка, Парк O4 будет не только продолжением архитектурного наследия, но и центром культурной и интеллектуальной жизни города.
В рамках Парка O4 планируются разнообразные мероприятия: концерты, лекции, семинары, мастер-классы, дискуссии, а также поддержка молодых предпринимателей и творческих личностей.
Парк предложит посетителям современное пространство, включая уютную библиотеку, бесплатное пространство для коворкинга, амфитеатр под открытым небом, конференц-зал, выставочный зал. Также будет организована детская зона, спортивная площадка и зона для шахмат.
Уверены, что уже сейчас на стадии проектирования мы сможем создать сообщество тех, кто будет воодушевлен этой уникальной культурной и образовательной инициативой, которая качественно преобразит самое сердце столицы Армении.