Օ4 այգու գաղափարը ծնվել է ի պատասխան ժամանակի մարտահրավերների։ Green Rock Management Group-ը ձգտում է ստեղծել միջավայր, ուր կրթությունը չի սահմանափակվում դպրոցական ծրագրերով, իսկ ոգեշնչումն ու ստեղծարարությունը գիտելիքի անբաժան մասն են։ Նախագիծը հնարավորություն է տալիս գնալ նորարարության, ինքնազարգացման ու անձնական աճի ճանապարհով։
Նախագիծը ձգտում է միավորել կրթությունն ու ստեղծարարությունը՝ նպատակ ունենալով դառնալ ոչ միայն Հայաստանի, այլև համաշխարհային հանրության զարգացման շարժիչ ուժ։
Որպես հանրաճանաչ Օղակաձև զբոսայգու մաս՝ Օ4 այգին ոչ միայն կլինի ճարտարապետական ժառանգության շարունակություն, այլև՝ քաղաքի մշակութային և ինտելեկտուալ կյանքի կենտրոն։
Օ4 այգում իրականացվելու են զանազան միջոցառումներ՝ համերգներ, դասախոսություններ, սեմինարներ, վարպետաց դասեր, քննարկումներ։ Բացի այդ, աջակցություն է ցուցաբերվելու երիտասարդ ձեռնարկատերերին և ստեղծագործողներին։
Այգին իր այցելուներին առաջարկելու է արդիական լուծումներով տարածք, որը ներառելու է հարմարավետ գրադարան, քովորքինգի անվճար տարածքներ, ամֆիթատրոն բաց երկնքի տակ, կոնֆերանս դահլիճ, ցուցասրահ։ Լինելու է նաև մանկական գոտի, մարզահրապարակ և հատուկ գոտի՝ շախմատի համար։
Վստահ ենք, որ դեռևս նախագծման փուլում մեզ կհաջողվի ձևավորել համայնք, որը կոգեշնչվի Հայաստանի մայրաքաղաքի սիրտը որակապես փոխող այս եզակի մշակութային և կրթական նախաձեռնությամբ։

The idea of building O4 Park was born in response to the challenges of our times. Green Rock Management Group strives to create an environment where education goes beyond school curricula and inspiration and creativity are integral components of knowledge. The project aims to immerse park visitors in innovation, learning, and personal growth.
The project is based on the idea of combining education and creativity, with the intention of becoming the driving force for the development of both Armenia and the global community. As part of the famous Circular Park, O4 Park will be not only a continuation of the city’s architectural heritage, but also its cultural and intellectual center.
O4 Park will serve as a venue for concerts, lectures, seminars, master classes, and discussions and support young entrepreneurs and creative individuals.
The park will offer visitors a modern space featuring a cozy library, free co-working spaces, an open-air amphitheater, a conference room, and an exhibition hall. There will also be a children’s playground, sports grounds, and a chess area.
We are confident that even at this early design stage, we will forge a community inspired by this unique cultural and educational initiative transforming the very heart of the capital of Armenia.