Դիլիջանում իր դռները կբացի «Ապիցիուս» միջազգային հյուրընկալության դպրոցը, որը մասնագիտացած է հյուրընկալության կառավարման, սննդի, գինու և առողջապահական(wellness) ոլորտներում։ «Ապիցիուս» միջազգային հյուրընկալության դպրոցը Իտալիայի Ֆլորենցիա քաղաքում գործող հայտնի “Apicius International School of Hospitality” կրթական հաստատության հայաստանյան ներկայացուցչությունն է և տարածաշրջանում առաջին միջազգային հյուրընկալության դպրոցը։
Դպրոցը նպատակ ունի Հայաստանում զարգացնել հյուրընկալության և գաստրոնոմիայի մշակույթը՝ միաժամանակ համակցելով միջազգային փորձն ու տեղական առանձնահատկությունները։ Ուսումնական գործընթացը իրականացվելու է իտալացի մասնագետների կողմից, ովքեր ուսանողներին կփոխանցեն իրենց հարուստ փորձն ու մասնագիտական գիտելիքները։
«Ապիցիուս» միջազգային հյուրընկալության դպրոցը առաջարկում է մասնագիտական և սիրողական ծրագրեր, որոնք հնարավորություն կտան ուսանողներին ձեռք բերել թե՛ տեսական գիտելիքներ, թե՛ գործնական հմտություններ՝ համապատասխան ոլորտի միջազգային չափանիշներին:
«Ապիցիուս» միջազգային հյուրընկալության դպրոցի գալիք բացման մասին արդեն խոսել են՝
Մշտապես տեղեկացված լինելու համար հետևեք «Ապիցիուս» միջազգային հյուրընկալության դպրոցի սոցիալական էջերին՝ Instagram, Facebook, և LinkedIn:

В Дилижане вскоре откроется «Apicius» Международная школа гостеприимства, специализирующаяся на управлении в сфере гостеприимства, изучении продуктов питания, вина и wellness (здорового образа жизни). Это армянское представительство «Apicius International School of Hospitality», основанной во Флоренции, Италия, и первая международная школа гостеприимства в регионе.
Школа ставит своей целью развитие культуры гостеприимства и гастрономии в Армении, сочетая международный опыт с местными традициями. Учебный процесс будет проводиться итальянскими экспертами, которые поделятся со студентами своим богатым опытом и профессиональными знаниями.
«Apicius» Международная школа гостеприимства предложит как профессиональные, так и любительские программы, давая студентам возможность получить теоретические знания и практические навыки, соответствующие международным стандартам отрасли.
О грядущем открытии «Apicius» уже информировали:
Чтобы быть в курсе новостей, подписывайтесь на страницы школы в социальных сетях: Instagram, Facebook, и LinkedIn.